Moja kolekcja

O mnie

Jestem kolekcjonerem pamiątek sportowych, głównie biletów piłkarskich ze spotkań krakowskiej Wisły.

Początki mojego kibicowania Białej Gwieździe, to zamierzchłe czasy II ligowe i debiut w 1988 roku na meczu z Igloopolem Dębica.

W 1996 roku po raz pierwszy miałem realną styczność z tym hobby, uczestnicząc w spotkaniu na Międzynarodowej Giełdzie Pamiątek Sportowych w Krakowie. W taki sposób zaczęła się moje przygoda z kolekcjonerstwem, która nieprzerwanie trwa do dziś, czego zwieńczeniem jest strona internetowa, na której się znajdujesz.

Od 25 lat staram się uzupełniać moją kolekcję (ponad 1500 biletów ), pasjonując się chwilami, gdy udało się zdobyć, kupić czy wymienić bilet, na który czekało się długie lata. Moja najstarsza wejściówka, która zajmuje ważne miejsce w zbiorze, to bilet z meczu Szombierki Bytom-Wisła Kraków z 1949 roku.

W dobie panującej pandemii i po przetrwaniu największego kryzysu piłkarskiej sekcji Wisły Kraków, promowanie klubu przez pryzmat osiągnięć na arenie krajowej i wspaniałej karty historii na europejskiej scenie, wydaje mi się wyjątkowo zasadne i potrzebne drużynie z Reymonta 22, aby pamięć o tym zasłużonym klubie nigdy nie zginęła.

Z kolekcjonerskim pozdrowieniem,

Mariusz

Ps. Podziękowanie dla mojej żony, bez której nie byłoby tej strony, zawsze mnie wspiera w tej pasji i motywuje do promowania tego projektu.

Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem współpracy, celem zamieszczenia reklamy czy promowania swojej witryny zapraszam serdecznie.